PENGEGAVE TIL HURTIGRUTEMUSEET

Østenfjeldske Hurtigrutevenner ble offisielt avviklet 25. september 2021 etter 21 års drift. I klubbens vedtekter står det: om foreningen har økonomiske midler ved avviklingen skal disse overføres i sin helhet til Stiftelsen Norsk Hurtigrutemuseum Stokmarknes.
I dag 1. januar 2022 har foreningen overført kr. 87.720 til Stiftelsen Norsk Hurtigrutemuseum Stokmarknes.
I forbindelse med foreningens 10 års jubileum i 2010 ble det overrakt 100.000,- til museet som var øremerket damesalongen til D/S Finnmarken fra 1912. Senere ga foreningen kr. 7000 og nå altså kr. 87.720, tilsammen har Østenfjeldske Hurtigrutevenner bidratt til museet med kr. 194.720,-
Det har blitt lagt ned utallige timer med arbeide fra frivillige for å holde museet i så god stand så mulig. Og en spesiell takk til går til Sten Magne Engen.
Vi ønsker Hurtigrutemuseet alt godt i årene som kommer.
GODT NYTT ÅR

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.